Sel nädalavahetusel Lasnamäe spordihallis toimunud kergejõustiku Eesti talvistel meistrivõistlustel said kalevlased koguni neli meistritiitlit: Eesti meistriks tulid Ksenija Balta, Keiso Pedriks, Kristella Jurkatamm ja Karl Lumi.

Eile oli võistluspäeva staariks Ksenija Balta, kes püstitas 60 m jooksus 7,29ga Eesti rekordi. Eelmine rekord, 7,30 kuulus 2005. aastast samuti Kalevi liikmeks olnud Katrin Käärtile. Darja Pitšugina sai samal distantsil 8,21ga 12. koha. Meeste samal distantsil pälvis Raiko Pappel 7,12ga 11. ja Daniil Dudenkov 7,18ga 15. koha.

Täna saavutasid kalevlased koguni kolm meistritiitlit, neist kaks isiklike rekorditega. Keiso Pedriks läbis 60 m tõkkejooksu 7,93ga, mis on nii noormehe isiklik rekord kui Eesti noorsooklassi rekordi kordamine. Kolmanda koha sai samuti isikliku rekordi püstitanud Mikk Meerents, läbides distantsi 8,11ga.

Ka naiste võistlusel tuli 60 m tõkkejooksus esikoht Kalevile, kui Kristella Jurkatamm läbis distantsi isikliku rekordi 8,61ga.

Meeste kõrgushüppes sai Kalev kaksikvõidu: juba kuuenda talvise meistritiitli sai 2.16ga Karl Lumi ja tema järel tuli 2.13ga hõbedale Mikk Meerents. Kalevlastest oli võistlustules veel Tanel Reismann, saavutades 2.05ga viienda koha. Naiste konkurentsis sai Annika Teska 1.65ga seitsmenda koha.

Teised kalevlaste tulemused:

Raido Kalbach tõukas kuuli 16.52, mis andis neljanda koha.

Meeste kaugushüppes jäi ülinapilt medalita Karl Lumi, saades 7.14ga neljanda koha. Karlil oli kolmanda koha pälvinud Sören Jõõrasega sama tulemus, kuid otsustavaks sai paremuselt teine katse. Mihkel Saks oli 6.92ga kuues.

Meeste teivashüppes tuli Mikk Meerents 4.80ga viiendaks. Viienda koha pälvis ka Dmitri Mosendz, saades kolmikhüppes tulemuseks 14.30.

Naiste 400 m jooksus läbis Karina Kabrits distantsi 1.00,32ga, mis andis 7. koha.

Kabrits sai 7. koha ka 200 m jooksus, tema aeg oli 26,35. Talle järgnes 26,41 ja kaheksanda kohaga Darja Pitšugina.

Meeste samal distantsil oli Daniil Dudenkov 22,85ga 12.

Meeste 1500 m jooksus sai Valeri Poddevalin 4.08,87ga 10., Janno Joala 4.13,54ga 14. ja Markus Rene Pae 4.17,90ga 16. koha. 3000 m jooksus pidi Poddevalin leppima 9.21,20ga 18. ja Pae 9.30,57ga 20. kohaga.

Fotol: Meeste 60 m tõkkejooks oli kalevlastele edukas: Eesti meistriks tuli Keiso Pedriks (keskel) ja pronksmedali võitis Mikk Meerents (paremal). Foto autor: Eesti Kergejõustikuliit